Płatności Mastercard

Obecnie większość banków umożliwia swoim klientom dokonywanie płatności internetowych za pomocą karty debetowej lub kredytowej Mastercard. Można nią finalizować transakcje bezgotówkowe offline oraz online. Coraz popularniejsza staje się również usługa Google Pay, dzięki której można korzystać z elektronicznej kopii karty, płacąc za produkty i usługi zbliżeniowo telefonem. Sprawdź, jakie rozwiązanie proponuje Mastercard.

Mastercard – zaufanie do płatności zbliżeniowych

Mastercard to globalna firma technologiczna z sektora płatności działająca w ponad 210 krajach. Specjalizuje się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, mających na celu zapewnienie klientom bezpieczeństwo, szybkość i wygodę transakcji. Jak podaje Mastercard, w pierwszym kwartale 2020 roku, aż 90% płatności kartami w Polsce zrealizowano zbliżeniowo. W Europie było to odpowiednio 78%. Konsumenci uważają, że to bezpieczniejsza metoda niż płacenie gotówką. Zaufanie do płatności bezdotykowych deklaruje 85% badanych. Użytkownicy kart cenią również wygodę i szybkość zakupów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Mastercard podwyższył limit transakcji zbliżeniowych bez podania PIN-u z 50 zł do 100 zł. Wśród ankietowanych 36% regularnie korzysta z płatności telefonem. Użytkownicy kart Mastercard wskazują następujące korzyści z ich stosowania:

  • możliwość płacenia przez Masterpass,
  • płatności zbliżeniowe telefonem,
  • płatności zbliżeniowe kartą,
  • program partnerski Mastercard® Bezcenne® Chwile,
  • bezpieczeństwo transakcji,
  • możliwość wypłaty gotówki przy płatnościach bezgotówkowych.

Internetowe operacje bankowe przy użyciu karty Mastercard są bezpieczne, dzięki dodatkowej, bezpłatnej ochronie 3-D Secure. Każda płatność internetowa wymaga dodatkowej autoryzacji.

SwatchPay i Masterpass – innowacyjne rozwiązania Mastercard

Swatch International, wraz z Alior Bankiem, Getin Bankiem i Mastercard wprowadzili na polski rynek technologię SwatchPay. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala nosić swoją kartę płatniczą na nadgarstku, w formie zegarka. Umożliwia płatności zbliżeniowe, dzięki radiowemu chipowi NFC wbudowanemu w zegarek i powiązaniu karty płatniczej z urządzeniem. Dokonywanie płatności odbywa się podobnie jak w przypadku płatności telefonem. Zegarek należy zbliżyć do terminala POS. Co więcej, nie trzeba się martwić o wyczerpanie baterii w zegarku. Urządzenie energię potrzebną do sfinalizowania transakcji czerpie prosto z terminala.

Kolejną, równie wygodną metodą płatności jest Masterpass, czyli portfel elektroniczny, w którym znajduje się wirtualny odpowiednik posiadanej karty. Wystarczy raz zarejestrować kartę, aby cieszyć się szybkimi, wygodnymi i bezpiecznymi zakupami. Rozwiązanie od Mastercard jest szczególnie przydatne podczas zakupów internetowych. Masterpass eliminuje konieczność wprowadzania poufnych danych, takich jak numer karty, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności oraz kod CVV lub CVC. Autoryzacji transakcji dokonuje się wprowadzając wcześniej ustalony kod mPIN.

Rozwój technologii przyczynił się do zmiany sposobu, w jaki korzystamy z finansów. Kiedyś gruby portfel był symbolem bogactwa. Dziś za sprawą innowacyjnych rozwiązań możemy nosić ze sobą majątek na nadgarstku.